Palikite savo telefono numerį ir mes su Jumis susisieksime.

 

Kiek kainuoja apsaugoti savo būstą

Jei kitam atsitinka nelaimė, dažniausiai pagalvojame: „Svarbiausia, jog tai atsitiko ne man.“ Tai mūsų tautinio charakterio ypatybė. Tačiau ši taisyklė nepasitvirtina, kai apvagiamas kaimyno butas. Pirma mintis, atėjusi į galvą, būna tokia: „Ką daryti, kad taip neatsitiktų ir man?“

 

Truputį statistikos

 

Per metus Lietuvoje padaroma daugiau nei 70 tūkstančių nusikaltimų, o iš jų didžiąją dalį sudaro būtent nusikaltimai nuosavybei (apie 75 proc. visų nusikaltimų). Dėl tokios situacijos kalta ne tik sunki dalies žmonių ekonominė padėtis ar kitos socialinės priežastys, bet ir mūsų pačių neapdairumas ir aplaidumas.

 

Dažniausiai mes patys sudarome palankias sąlygas teisės pažeidimui padaryti. Pasirodo, 30 proc. butų vagysčių padaroma tik dėl to, kad šeimininkai nežinojo arba dėl savo nerūpestingumo ir abejingumo patys sudarydavo palankias sąlygas nusikaltėliams. Kitaip tariant, čia labiausiai tiktų posakis: „Neša viską, kas blogai padėta.“

 

Kiekvienais metais mūsų šalyje užregistruojama apie 9 tūkstančiai vagysčių įsibraunant į gyvenamąsias patalpas. Deja, policija išaiškina tik kas ketvirtą užregistruotą vagystę. Tai reiškia, kad savo turtą tinkamai apsaugoti galime tik patys ir to niekas už mus nepadarys, nei policija, nei budrus kaimynas.

 

Kaip apsaugoti savo būstą?

 

Visų pirma negalima pamiršti elementarių saugumo taisyklių, tokių kaip: neįsileisti į namus nepažįstamų žmonių, prieš atidarant duris, įdėmiai apžiūrėti lankytoją, palaikyti gerus santykius su kaimynais ir pan. Bet to nepakanka.

 

Šarvuotų durų gamintojai deklaruoja, jog apie 80 proc. vagysčių įvykdomos per būsto duris. Stiprios durys ir saugūs langai – labai svarbu, bet dažniausiai profesionaliam vagiui patekti į jūsų butą yra tik laiko klausimas. Situaciją į gerą pusę galėtų pakeisti sutartis su saugos tarnyba.

 

Įvairūs šaltiniai byloja, jog Lietuvoje kiekvieną dieną įvyksta apie 130 vagysčių ir tik viena iš 250 vagysčių tenka saugomoms patalpoms. Koks vagis norėtų praverti jūsų buto duris žinodamas, kad tą pačią sekundę jam ant kulnų pradės minti apsaugos darbuotojai. Didžiuosiuose šalies miestuose dirbančios saugos tarnybos įsipareigoja į įvykio vietą atvykti ne vėliau kaip per 5 minutes.

 

Kiek tai kainuoja?

 

Norintiems apsaugoti savo būstą, vienas aktualiausių klausimų yra kaina. Apsaugoti vieno kambario butą pakanka minimalaus signalizacijos sistemos komplekto. Jo sudėtyje yra vienas judesio daviklis, vienas magnetinis kontaktas lauko durims, vidinė sirena, centralė (valdymo procesorius) ir klaviatūra. Toks komplektas, įskaitant darbų kainą, kainuoja nuo 550 Lt.

 

Turintiems didesnes patalpas ar norintiems savo būstą apsaugoti patikimiau, rekomenduojama pasirūpinti papildoma įranga. Pavyzdžiui, vienas papildomas judesio daviklis su įrengimu kainuoja apie 100 Lt.

 

Gyvenantiems pirmame aukšte, rekomenduojama papildomai įrengti magnetinį kontaktą balkonodurims bei stiklo dūžio jutiklius langų stiklams, o turintiems namuose keturkojį augintinį yra skirti specialūs judesio davikliai, kurie nereaguoja į gyvūnus ir t. t. Kainą galima apskaičiuoti tik sudarius sąmatą, kurią nemokamai gali pasiūlyti daugelis apsauga užsiimančių įmonių.

 

Įsirengus signalizacijos sistemą, belieka pasirūpinti jos pajungimu į apsaugos tarnybos centrinį stebėjimo pultą. Toks pajungimas yra nemokamas. Pavojaus signalas į apsaugos būstinę gali keliauti įvairiausiais būdais – telefono linija, radijo bangomis.

 

Turintiems įrengtą signalizacijos sistemą, būsto apsauga kainuoja pigiau – nuo 30 Lt per mėnesį. Norintiems įsirengti signalizacijos sistemą savo lėšomis, saugos tarnybos gali pasiūlyti žymią nuolaidą. Vienintelė sąlyga – sutartį reikia sudaryti metams ar daugiau.

 

Jei neturite galimybės iš karto investuoti į signalizaciją, galite ją nuomotis. Atskiro mokesčio už nuomą mokėti nereikia, pabrangsta tik abonentinis mokestis. Šis mokestis priklauso nuo pačios signalizacijos sistemos sudėtingumo, jos komplektacijos. Įrengus minimalų komplektą, abonentinis mokestis padidėja tik apie 10 Lt.

 

Dvigubas saugumas

 

Daugelis mūsų savo saugumą suprantame neatsiejamai nuo draudimo paslaugos. Šiuo metu labai populiarėja paslauga, kai ta pati saugos kompanija pasirūpina ir jūsų būsto apsauga, ir draudimu.

 

Besinaudojantys šia paslauga, už vieną kainą turi galimybę apsaugoti ir apdrausti savo gyvenamąjį būstą. Tokia paslauga butui kainuoja 58 Lt, namui 86 Lt per mėnesį, o draudiminė suma prasideda nuo 60000 Lt. Perkant šias paslaugas atskirai, jums tektų mokėti apie 20 proc. daugiau. Naudos turi visi – klientui nereikia gaišti laiko skaitant krūvas popierių ir važinėjant po skirtingas bendroves pasirašinėti sutarčių, draudikui sumažėja draudiminio įvykio rizika.

 

Tarp kitko, draudimo bendrovėje galite apsidrausti ne tik nuo įsilaužimų, vagysčių, pasikėsinimų į gyvybę, bet ir nuo girto kaimyno, kuris gali užmigti su cigarete ar nuo namų šeimininkės iš viršutinio buto, kuri bent kartą per du mėnesius sugeba užpilti jūsų virtuvės lubas.

 

Šaltinis: Verslo banga