Palikite savo telefono numerį ir mes su Jumis susisieksime.

 

Keisčiausios vagystės: nuo seifų pereina prie kiaulių – taupyklių

Lietuvos draudikai, iš apsidraudusiųjų turtą gaunantys pranešimus apie vagysčių patiriamus nuostolius, neretai susiima už galvos ne dėl vagysčių dydžio, bet dėl pavogtų daiktų keistumo.

 

Kai kurios vagystės stebina tuo, kad pavogti daiktai pakankamai pigūs, nors bausmės vagims – didelės; kai kurie kelia klausimus – kodėl jų prireikė?

 

Apie keisčiausius draudžiamuosius įvykius pasakoja draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ Žalų departamento valdymo skyriaus vyresnysis ekspertas Stasys Mačiuitis.

 

Pinigai ir kiaulėje taupyklėje – pinigai

 

Prieš 2 mėnesius „PZU Lietuva“ specialistai gavo žinią apie vagystę, kurios metu buvo nudžiautas ne seifas ar piniginė, o įprasta metalinių pinigų saugojimo vieta – kiaulė – taupyklė. „Klientas, vertindamas pagal laikotarpį nuo paskutinio kiaulės taupyklės ištuštinimo, mano, kad taupyklėje galėjo būti apie 100-200 litų 5 litų monetomis“, – apsidraudusiojo patirtą žalą įvardino ekspertas.

 

Buities prietaisai ir… „Dormeo“ pagalvės

 

Pasak S. Mačiuičio, turtą apsidrausti labai svarbu žmonėms, kurie turi naujai įrengtus, bet dar negyvenamus namus – iš jų gali mistiškai dingti įvairūs prietaisai, nuo gartraukių ir radiatorių ar šildymo katilų iki… garažo vartų. „PZU Lietuva“ statistika kartais gali atspindėti ir reklamos poveikį – neseniai iš vieno būsto buvo pavogtos „Dormeo“ pagalvės.

 

Po „darbo“ – parūkyt

 

Vagysčių statistika rodo, kad butų ir namų plėšikams nesvetimi žalingi įpročiai. „Jei namie yra cigarečių, vagys, kad ir ko būtų atėję, dažniausiai pasisavina ir jas. Taip pat gana populiaru nudžiauti ir alkoholinius gėrimus iš namų baro ar sekcijos. Kad ir kokie gėrimai tai būtų, vagišius masina viskas: nuo paprasčiausios degtinės iki prabangių viskių ar konjakų figūriniuose ar didelės, iki 10 l talpos buteliuose“, – pasakojo ekspertas.

Vogti girnapuses galėjo padėti arklys

 

Prieš metus „PZU Lietuva“ gavo pranešimą ir apie kiemą puošusių girnapusių vagystę. Iki šiol nėra nustatyta, kaip buvo pavogtas toks sunkus daiktas. Anot S. Mačiuičio, spėjama, kad jos, kaip ir gilioje senovėje, kai būdavo naudojamos ne tik puošybai, buvo pakrautos į arklinį vežimą. „Vienas ar net dviese jas vargu ar pakeltum. Trise ar keturiese – taip pat vargu ar paneštum. Tuo ir keista ši vagystė“, – svarstė S. Mačiuitis.

 

Saugumas namuose – svarbiausia

 

Pasak eksperto, jei žmogus turi neįprastų, bet jam vertingų daiktų, vertėtų bent jau prieš ilgesniam laikui išvykstant iš namų tokius daiktus padėti mažiau matomose vietose ar paslėpti, tikintis, kad tokie daiktai vagystės atveju liktų nepastebėti. S. Mačiuitis taip pat pataria pasirūpinti durų saugumu, namuose įdiegti apsaugos sistemą, o labai svarbius, vienetinius ar itin vertingus daiktus apdrausti atskirai. Namuose esančių vertingų buitinės ir kompiuterinės technikos ir kitų vertingų daiktų apsaugą suteikia kilnojamojo turto draudimas, kuriuo galima apsidrausti draudžiant kilnojamąjį turtą.

 

Pasak S. Mačiuičio, vienas svarbiausių dalykų siekiant apsaugoti namus – stipri kaimynų bendruomenė. „Prieš išvykstant savaitgaliui ar ilgesnei kelionei patariame informuoti patikimus kaimynus, kad išvykstate ilgesniam laikotarpiu ir kad jie informuotų jus arba policiją apie įtartinus apie namus besisukinėjančius asmenis. Taip pat reikėtų jų paprašyti, kad išimtų korespondenciją iš jūsų pašto dėžutės, nes tai yra vienas iš būdų, kuris padeda vagims atskirti, kurių būstų savininkų jau kurį laiką nėra namuose“, – sako S. Mačiuitis.

 

Šaltinis: kauno.diena.lt