Palikite savo telefono numerį ir mes su Jumis susisieksime.

 

Būsto apsauga

Per 1995-2000 metus bendras nusikaltimų skaičius Lietuvoje padidėjo 34 %. Per 2000 metus bendras vagysčių skaičius padidėjo 11,5 % iki 42 365. Reiškia Lietuvoje per parą įvykdoma 116 vagysčių, arba beveik 5 vagystės per valandą. Tokie skaičiai tikrai verčia pagalvoti apie būsto apsaugą.

 

Turbūt kiekvienas žino atvejų, kada draugams ar pažįstamiems išvykus, jų butai ar namai buvo apvogti. Kuo dažniau žmonės keliauja, tuo labiau reikia pasirūpinti apsaugos sistema. Tai yra ji turi būti sudėtingesnė, dar patikimesnė, kad neliktų vagims lengvų kelių įsibrauti į namus.

 

Primityvi apsauga

 

Nemažai žmonių vis dar pasikliauja elementariomis apsaugos priemonėmis: išvykdami palieka šviesas ar grojančią muziką. Tačiau tokios priemonės gali padėti tik naivių vagių atveju. Kaip rodo vagysčių tyrimo praktika, dauguma tokių vagysčių vyksta pagal tam tikrą planą, t.y. vagys jau žino pakankamai daug informacijos apie „objektą“ ir jo gyventojus. Jiems patikrinti ar yra kas namuose bereikia paskambinti telefonu ar į duris. Ir visos „gudrybės“ čia pasibaigia.

 

Vietinė signalizacija yra geriau negu nieko, tačiau jau yra daug elementarių būdų kaip „nutildyti“ sireną prieš įsibraunant į namus.

 

Pasyvi apsauga

 

Lietuvoje dabar labai populiaru įsirengti metalines (šarvuotas) duris. Durys tai šarvuotos, o langai? Jei butas yra pirmame aukšte reiktų įsirengti pakeliams žaliuzes. Jos saugo ne tik nuo vagių, bet ir nuo triukšmo, dulkių, žiemą sulaiko šilumą. Pigesnis būdas yra grotos (tačiau jos per kelias sekundes nukerpamos pneumatinėmis žirklėmis), taip pat dar gali būti naudojama apsauginė plėvelė. Vieni mūsų klientų pasinaudojo šiuo mūsų patarimu ir po savaitės bandant įsibrauti, nuostolis buvo tik vienas sudaužytas stiklas ir sugadinta apsauginė plėvelė.

 

Visos šios priemonės – tai pasyvios apsaugos priemonės.

 

Aktyvi apsauga

 

Signalizacija, įjungta į apsaugos kompanijos pultą yra aktyvi apsauga, nes į vagių bandymus reaguojama. Gavus aliarmo signalą, nedelsiant atvyks reagavimo ekipažas, sulaikys įsibrovėlius, praneš Jums, jei reikia, iškvies policiją ar gaisrinę tarnybą.

 

Apsauga, kai šeimininkai namuose

 

Kai šeimininkai yra namuose apsaugos sistema irgi gali apsaugoti jų gyvybę, sveikatą ar turtą. Tai parodo neseniai buvęs įvykis Kauno rajone, kai plėšikai per apgaulę įsibrovę į namą, kuriame buvo tik mažas berniukas bandė jį priversti parodyti kur yra pinigai. Jis, žinodamas, kad signalizacijos valdymo klaviatūroje yra pavojaus mygtukas, sugebėjo jį paspausti ir atvažiavę apsaugininkai sugavo įsibrovėlius. Tobulesnis tokios sistemos variantas leidžia turėti nešiojamą pavojaus mygtuką, kuris yra mažesnis už degtukų dėžutę. Pastebėjus ką nors įtartino, jis paspaudžiamas ir apsaugos kompanijos pulto kompiuteryje gaunamas pavojaus (užpuolimo) signalas. Taip apsaugininkai sužino apie užpuolimą ir veikia pagal nustatytas instrukcijas.

 

Kitas apsaugos būdas būnant šeimininkams namie yra tada, kai visi jau miega. Daugelis jau girdėjo atvejus, kai žmonės apvagiami jiems miegant. Tokiu atveju apsaugos sistemos dalis, kuri naudojama saugoti namų perimetrą (įėjimo duris, langus) ir naktį nenaudojamas patalpas (pvz., svetainę) įjungiama saugojimo režimu. Vagims bandant įsibrauti pro duris ar langus šeimininkams net nereikia kišti nosies – viską už juos padarys apsaugos kompanija.

 

Yra dar viena galimybė, kai vagys bando patekti į namus tuo metu, kai šeimininkai grįžta. Tada jie bando priversti šeimininkus kodu atjungti signalizaciją. Tam galima naudoti specialų „tylaus pavojaus“ kodą, kurį surinkus sirena nekaukia, o signalas apie priverstinį sistemos išjungimą pulte jau gaunamas.

 

Ne vien signalizacija

 

Mūsų statistika rodo, kad dienos metu reagavimo greitis miesto ribose yra apie 3-4 minutes. Jūs patys gerai suprantate, kokius nuostolius galite patirti per tas kelias minutes. Būtent čia ir padės papildomas būsto ir jame esančio turto draudimas. Jis taip pat padės, jei kaimynai užpils jūsų kambarius, įvyks gaisras, audra ar chuliganai išdaužys langus ar suniokos duris. Draudimo kaina palyginti su galimais nuostoliais tikrai nedidelė – jei buto vertė 100 tūkst. Lt ir jame esančio turto 50 tūkst. Lt, jūsų išlaidos per mėnesį draudimui bus apie 20-30 Lt.

 

Klaidos

 

Pradėdami naudotis apsaugos sistema, klientai kartais suklysta. Tačiau yra labai paprasta išeitis – reikia iš bet kurio GSM tinklo telefono paskambinti trumpuoju tel. 1691 (saugos tarnyba Falck Security) ir pranešti apie klaidingą sistemos įsijungimą. Priešingu atveju, atvykus reagavimo ekipažui, gali tekti mokėti melagingo iškvietimo mokestį. Kol kas gyventojams šią taisyklę tenka taikyti labai retai.

 

Net ir turint pačią moderniausią apsaugos sistemą, dėl savo neapdairumo klientai gali patirti nuostolių. Viena iš dažniausiai pasitaikančių „bėdų“ – apsaugos sistemos išjungimo kodo perdavimas kitiems asmenims. Rekomenduojama, kad jį kiekvienas šeimos narys turėtų atskirą. Nereikia kodui naudoti gimimo datų (savo ar artimųjų), taip pat paprastų (1234, 9876, 5555 ir pan.), bei lengvai surenkamų („keturi kampai“) kodų. Kiekviena apsaugos sistema turi apsaugos pultą – sistemos smegenis ir širdį. Įrengiant sistemą jis būna instaliuojamas sunkiai randamoje ir pasiekiamoje vietoje. Todėl nepasakokite savo draugams ir pažįstamiems, kur jis yra. Galite tik pasigirti, kad turite labai patikimą apsaugos sistemą ir to užteks sudaryti jiems įspūdį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į galimus sistemos gedimus. Apie tai praneša valdymo pulte esančios lemputės ar skystų kristalų displėjus. Jei pastebėjote kažkokį nukrypimą nuo normalaus darbo režimo, tuoj pat praneškite sistemą aptarnaujančiai kompanijai.

 

Nepasitikėkite vien budrių kaimynų pagalba. Dažniausiai viskas vyksta pagal Merfio dėsnį – butą apvogė, o kaimynai, kurie visada viską girdi ir mato, tą kartą nieko nepastebėjo. Čia ir padeda apsaugos sistema, nes jos sirena kaukia taip, kad kaimynai tikrai išgirsta.

 

Šaltinis: lt.lt.allconstructions.com